A101de Bonus Puan Geçiyor Mu? (A101 Bonus)

A101'de bonus puan geçiyor mu? A101 marketlerde bonus puan kullanabilir miyim? A101 çok yaygın bir hizmet ağına sahip olan marketlerden birisidir. Türkiye'de 8.000'e yakın mağazasıyla hizmet veren A101'de bonus puan kullanımı hakkında tüm detaylar.

A101de bonus puan geçiyor mu diyorsanız, doğru yerdesiniz. A101, Türkiyede 8.000’e yakın satış noktasıyla hizmet veren marketler zincirinden birisidir. Uzun yıllardır Türkiyede hizmet veriyor ve müşterilerinin memnuniyetini üst seviyede tutmak için bir çok yeniliğe de imza atıyor. Alışverişlerini kredi kartı ile yapan müşteriler, Bonus özellikli kredi kartları ile alışveriş yaptıklarında Bonus puan kazanıp kazanmadıklarını, daha sonra bu bonusların a101’de geçip geçmediğini merak ediyor. A101, franchise sistemiyle çalışmadığı için, tüm illerdeki mağazalarını kendi bünyesinde açıyor. Böylece bu yazımızda bahsedeceğimiz durumların tüm illerdeki şubeler için geçerli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

A101’in bazı mağazalarında bonus puan kullanılırken, bazılarında ise kullanılamıyor.

A101’de Bonus Puan Geçiyor Mu?

A101, bir çok noktada hizmet veren marketlerden birisi. Durum böyle olunca da günlük işlem hacmi ve hizmet ettiği kişi sayısı da oldukça fazla. Bu denli büyük bir hizmet ağına sahip olan A101’de Bonus ve World puan kullanımı yapmak mümkün. Fakat, diğerlerine göre daha eski kabul edilen bazı mağazalarında Bonus puan geçmediğini belirtmeliyiz. Daha çok yeni açılan mağazalarında bonus puan kullanılabiliyor.

A101 internet sitesine de baktığımızda, Bonus puan kullanabileceğiniz mağazaların yer aldığı bir liste bulunmuyor. Bunun için, alışveriş yaptığınız mağazalarda bonus puan geçip geçmediğini önceden sorabilirsiniz. Fakat yaptığımız araştırmalar sonucunda, A101 mağazalarının büyük bir çoğunluğunda bonus puanların geçtiği bilgisini edindik.

A101de Bonus Puan Geçiyor Mu?

A101de bonus puan geçiyor mu sorusu, sık sık sorulan bir soru. A101’de bonus puan kullanımı mümkün olduğu gibi, yine bu mağazalardan yapacağınız alışverişlerde bonus puan kazanabilirsiniz. Bunu anlamanın da bir çok yolu bulunuyor. İsterseniz internet bankacılığından kazandığınız puanların hangi alışveriş ile geldiğini öğrenebilir, hangi mağazalarda bonus puan geçtiğini detaylı olarak görebilirsiniz.

Aynı zamanda alışveriş sonrasında size verilen slip üzerinde bonus puan tutarı, kazanılan ve mevcut bonus bilgileri yer alıyorsa, o mağazanın Bonus anlaşması olduğunu söylemek mümkündür. Bonus özellikli kredi kartı olan bankalardan bazıları şunlardır;

  • Şekerbank
  • Garanti BBVA
  • Türkiye Finans
  • ING Bank

A101 Bonus Kullanımı ve İnternet Siteleri

A101’de bonus puan kullanımı yapabileceğiniz gibi, çeşitli internet sitelerinde de bonus puan kullanıp kazanabiliyorsunuz. Bir çok internet sitesi, sepetinize eklediğiniz ürünleri satın alırken nasıl ödeme yapacağınızı sorar. Kredi kartını seçtikten sonra taksit bilgilerini yazabilir, hemen ardından eğer varsa bonus veya world puanlarınızı bu sitelerden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz.

  • Hepsiburada
  • N11
  • Sahibinden
  • Morhipo
  • Trendyol

Gibi internet siteleri, belirli dönemlerde yaptıkları kampanyalar ile Bonus puan kullanımına imkan sunuyor. Ayrıca bu mağazalardan yapacağınız alışverişlerde bonus puan kazanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca yine çok tercih edilen marketlerden birisi olan BİM’de de bonus puan kullanımı hakkında bilgiler verdiğimiz Bimde bonus puan geçiyor mu isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben İstanbulda bir çok A101’de bonus puan kullandım sorun olmuyor. Sadece bi tanesinde geçersiz dediler onlar da çok eski bir şubeymiş bununla alakalı olabilir dedi. Yine de büyük çoğunluğunda geçiyor bilginiz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı