Garanti BBVA EFT Saatleri

Garanti EFT Saatleri, günümüzde bir çok kişi tarafından aranmaktadır. Garanti BBVA, son derece kuvvetli bir müşteri portföyüne sahip olduğundan, Garanti Bankası EFT saatleri de oldukça esnek tutulmuştur.

Garanti BBVA EFT Saatleri, bir çok müşterinin merak ettiği sorulardan birisidir. Garanti Bankası, Türkiyede uzun yıllardır hizmet veren bir özel bankadır. Aldığı yatırımlar ve ortaklıkları ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. En son yaptıkları yatırım modeli ile dünya devi BBVA finans kuruluşu ile güçlerini birleştirmiş, adını da Garanti BBVA olarak değiştirmiştir. Garanti Bankası, müşteri potansiyeli ve kredi skoru olarak ele alındığında kuvvetli bankalardan birisi olarak kabul edilebilir. Bu sebeple de müşteri memnuniyetini oldukça ön planda tutan Garanti Bankası, müşterilerinin para transferi konusunda çok rahat işlem yapabilmesini sağlamaktadır. Gerek şubeler, gerek internet bankacılığı, gerekse de müşteri hizmetleri aracılığı ile rahatlıkla EFT işlemi yapabilirsiniz. Peki Garanti Bankası EFT saatleri kaçtır, kaçta başlar kaçta biter?

Garanti BBVA EFT Saatleri

Garanti BBVA, Türkiyede uzun yıllardır hizmet veren ve müşteri memnuniyetini oldukça ön planda tutan bankalardan birisi. Müşterilerinin işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için sürekli yenilik ve güncelleme yapan Garanti BBVA, EFT işlemlerinde de bir çok kolaylık sağlar. Diğer bankalarda olduğu gibi, EFT konusunda bazı kısıtlamalar olsa da, geç eft uygulamaları ile müşterilerinin işlemlerini hızlandırır. Garanti EFT saatleri şunlardır;

 • Garanti BBVA EFT başlangıç saati: 09:00,
 • Garanti BBVA EFT bitiş saati: 16:00,
 • Garanti BBVA Geç EFT bitiş saati: 17:15 olarak belirlenmiştir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz EFT işlem saatleri, yalnızca mesai günleri için geçerlidir. Resmi tatillerde EFT işlemi maalesef gerçekleştirilemiyor. Bunlara yarım gün olarak kabul edilen tatiller de dahil oluyor. Yarım gün veya tam günlük bir resmi tatilde yaptığınız EFT işlemi, bir sonraki mesai günü EFT başlangıç saati olan 09:00’a kadar askıda bekletiliyor. Daha sonra EFT günü geldiğinde hesabınızda para olması durumunda karşı tarafa transfer işlemi gerçekleşiyor. Bildirim ayarlarınız açıksa bu işlem sonrasında SMS veya mobil bildirim alabiliyorsunuz. Peki Garanti Bankası geç eft nasıl yapılır?

Garanti Bankası Geç EFT Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA’nın müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunuz söylemiştik. Bu sebeple de banka, 16:00’ya kadar olan EFT saatini belli bir işlem ücreti karşılığında 17:15’e kadar uzatmaktadır. Yani, saat 16:00’dan sonra yapacağınız tüm EFT işlemleri geç eft olarak kabul edilecek ve geç işlem ücreti alınacaktır. Elbette bu durum, işlem sırasında size uyarı olarak bildirilecektir. Kabul etmezseniz işlemi sonlandırabilirsiniz.

 • Garanti BBVA Geç EFT Saatleri: 17:15’e kadar yapılmaktadır.

Geç EFT, aslında diğer bankaların da uygulamış olduğu kolaylıklardan birisidir. Geç EFT işlemi sayesinde EFT limitlerine takılmadan, geç kalsanız dahi işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Elbette bu işlemleri yaparken de karşınızda bir çok seçenek bulunuyor. İster internet, isterseniz şubeden işlem yapabilirsiniz.

 • Garanti BBVA şubeleri,
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı,
 • Mobil Bankacılık Uygulaması,
 • Çağrı Merkezi, (444 0 333)
 • ATM aracılığıyla yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır?

Garanti BBVA, özel bir bankacılık hizmeti olduğundan elbette hizmete sunduğu işlemlerden bazı ücretler talep etmektedir. Tüm müşteriler için bu ücretler standart olarak belirlenmiştir. EFT işleminde de yaptığınız EFT 100.000 TL’ye kadar ve 100.000 TL’nin üzerinde olarak sınıflandırılı ve bu şekilde ücretlendirilir. Maaş müşterileri ve hesabından otomatik ödeme talimatı veren müşterilere özel yapılan bazı kampanyalar ile bu ücretlerden de kurtulmanız mümkün olabiliyor. Garanti EFT ücreti şunlardır;

 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile 100.000 TL’ye kadar: 6.75 TL,
 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile 100.000 TL üzeri: 6.75 TL,
 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile geç EFT işlem ücreti: 9.75 TL,
 • Şubeden yapılacak EFT işlem ücreti: 80 TL,
 • Çağrı merkezi (müşteri hizmetleri) ile yapılan EFT ücreti: 30 TL.

Garanti Bankasının belirlemiş olduğu EFT ücretleri yukarıdaki gibidir. Bu işlem ücretleri banka tarafından belirlenmiş olup, değişiklik hakkı da saklı tutulmaktadır. Eğer EFT işlemi sırasında farklı ücretler ile karşılaşıyorsanız Garanti BBVA resmi internet sitesi veya çağrı merkezi üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Garanti Bankasının EFT ücretlerinde güncelleme yapması durumunda sayfalarımız güncellenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı