Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri (5 Yöntem)

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri 2020 yılında oldukça fazla tercih ediliyor. Kredi kartındaki parayı nakite çevirmek için bir çok yöntem olduğu gibi, bu yöntemlerin büyük bir çoğunluğu aktif kullanılıyor. Kredi kartından nakit çekme yöntemleri yazımızda yer alıyor.

Kredi kartını nakite çevirme, kredi kartındaki limiti nakit paraya çevirmek isteyen vatandaşlar tarafından sık sık tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Eğer kredi kartınızdaki parayı nakite çevirmek istiyorsanız bunu uygulamanıza yardımcı olacak bir çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin bir kısmı yasal olup, büyük bir kısmı da yasal değildir ve zaten bankalar tarafından da tavsiye edilmiyor.

Biz bu yazımızda daha çok yasal olan yöntemlerden bahsedecek ve nakit ihtiyacınızı karşılamanız için bir çok tüyo vereceğiz. Kredi kartındaki parayı nakite çevirme aslında oldukça kolay ve kredi kartı olan herkesin rahatlıkla uygulayabileceği şekilde dizayn etmiştir. Zaten bankalar da kredi kartı özelliği olarak nakit çekim işlemlerini aktif olarak sunuyor. Peki bu yöntemler neler, hep birlikte inceleyelim!

Kredi Kartını Nakite Çevirme

Kredi kartı nakit paraya çevirme yöntemleri, acil nakit ihtiyaçlarımızda başvurabileceğimiz yöntemlerin başında geliyor. Aslında bankalar da bu tarz bir hizmet sunduğu için, kredi kartımızı ATM üzerinden de nakit paraya çevirmek mümkün. Bu işlemin adı bankalar arasında Nakit Avans olarak karşımıza çıkıyor ve hemen hemen her banka, her kredi kartı için bu hizmeti sunuyor. Elbette kartta bu özelliğin aktif olması gerekiyor.

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri;

 • ATM’den para çekme yöntemi
 • Kredi kartından nakit avans
 • Kredi kartından taksitli nakit avans
 • Alışveriş yaparak kartı nakite çevirmek

Sizler de bu yöntemlerden herhangi birini seçerek kredi kartındaki limitin tamamını nakit paraya çevirebilirsiniz. Elbette bu işlemler ücretsiz değil. Nakit avans çekerken bazı ücretler talep edildiği gibi, taksitli nakit avans çekmeniz durumunda işlem ücretleri artıyor ve faiz uygulaması da devreye giriyor. Bankanızın güncel faiz oranlarını müşteri hizmetleri veya internet sitelerinden kontrol edebilirsiniz.

Kredi kartını nakite çevirme sorularının ardından kredi kartı ile nakit avans işlemini anında nasıl gerçekleştirebilirim, bunu nasıl yapabilirim sorusuna verilecek cevapları aşağıda yer alan başlıkla belirttik. Kredi kartlarının paraya çevirmesi hakkında aklınıza takılabilecek herhangi bir sorunda bizlere yorum olarak bildirmeyi de lütfen unutmayalım.

Kredi Kartı Paraya Çevirme (Nakit Avans)

Nakit avans, bankaların sunmuş olduğu harika özelliklerden biri. Kredi kartı limitiniz dahilinde, istediğiniz bir ATM’den nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartınızı ATM’ye taktıktan hemen sonra para çekme veya nakit avans menülerini takip ederek, kredi kartı limitiniz dahilinde nakit çekim işlemi yapabilirsiniz.

2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren geçerli olan yasaya göre, bankaların kredi kartlarından nakit para çekimi yaparken tahsil edebileceği maksimum faiz oranı %1,4 olarak belirlenmiştir. Yani banka farketmeksizin uygulanabilecek en yüksek faiz %1.4 olduğundan, bankalar buna uymaktadır.

İnternetten Kredi Kartı Nakite Çevirme

İnternet siteleri üzerinden de kredi kartınızı nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için de yapmanız gereken tek şey sitelerde hesap oluşturmaktır. Güvenli ticaret olan bazı internet sitelerine (sahibinden.com gibi) ilan ekleyebilir, GeT sistemi ile yine kendiniz satın alabilirsiniz. GeT sistemi ile satın alacağınız ürünlerin ödemeleri, firmalar tarafından banka hesabınıza yatırılıyor ve kartınız nakite dönmüş oluyor.

İnternetten Kartı Nakite Çevirme

 • İlk olarak güvenli e ticaret (GeT) sistemi olan bir internet sitesine kayıt olalım
 • Kayıt olduktan sonra fiyatı yüksek olan bir ürünün fotoğraflarını bulup ilan girişi yapalım
 • İlanın onaylanması için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edelim
 • İhtiyacınız olan tutarda bir ürün seçmeye özen gösterelim
 • Daha sonra ilan onaylandıktan sonra bir yakınınızın veya kendi açacağınız farklı bir hesap ile ürünü satın alın.

Güvenli e ticaret sistemi olan sitelerden bazıları;

 • Sahibinden.com
 • GittiGidiyor.com
 • N11.com (Şirket olmak gerekli)

Taksitli Nakit Avans ile Kredi Kartını Paraya Çevirme

Nakit avans yönteminin dışında, taksitli nakit avans yöntemi de çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Kredi kartından çekim yapacağınız tutarı taksitli olarak geri ödemek istiyorsanız bu yöntemi tercih etmelisiniz. Diğer türlü nakit avans çekerseniz, bir sonraki son ödeme tarihinde tutarın tamamını veya asgari tutarını ödemek zorundasınız.

Taksitli nakit avans çekebileceğiniz kredi kartları

 • Bonus
 • World
 • Axess
 • Paraf
 • Neo
 • Maximum

Kuyumculardan Kredi Kartını Paraya Çevirme

Bazı kuyumcular da bu gibi hizmetler verebiliyor. Kredi kartındaki limiti nakite çevirmek istiyorsanız, kuyumcuları da tercih edebilirsiniz. Eğer kuyumcular bu gibi bir iş yapmıyorsa bile, kredi kartına taksitli altın satın alabilir ve daha sonra bu altınları bozdurabilirsiniz. Altın fiyatlarının yüksek olmasıyla birlikte, nakit ihtiyacınızı ciddi olarak karşılayabilmek mümkün. Fakat dikkat etmeli, zarar etmeyeceğiniz altın türlerini tercih etmelisiniz.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Güvenilir Midir?

Eğer üstte bahsetmiş olduğumuz yöntemleri tercih ederseniz, bu yöntemlerin hepsi en güvenilir yöntemlerdir. Çünkü çoğu zaten bankaların sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alıyor. Bunların dışında güvenilir olmayan ve tavsiye etmediğimiz bir çok yöntem daha bulunuyor. Bu yöntemler genelde firmalar veya kişiler aracılığı ile pos cihazları üzerinden yapılan çekimler olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi kartını nakite çevirme, hafife alınmaması gereken bir konudur. Özellikle son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Pos tefecilerine de kesinlikle bulaşmamalısınız. Bu kişiler, pos cihazından yapacakları çekimlerin kat kat üzerinde para talep ederek sizleri mağdur edebilir. Aynı zamanda ödeme konusunda da zorluk çekebilirsiniz.

Bu yöntemin yerine daha çok üstte verdiğimiz, bankaların sunduğu veya elektronik ticaret yöntemlerini tercih etmelisiniz. Bankalar zaten böyle bir hizmet sunuyorken, farklı yollara bulaşmak mantıklı olmayacaktır. Ayrıca kredi kartını nakite çevirme yazımız hakkında ekstra bilgiler sunmak istiyorsanız bunları bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı