Limitsiz Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?

Limitsiz kredi kartı, daha çok esnaflar ve iş yeri sahipleri tarafından tercih edilen, limitleri oldukça yüksek olan kredi kartlarıdır. Adı halk arasında limitsiz olarak yayılmış olsa da, aslında limiti çok yüksek olan kredi kartlarıdır.

Limitsiz kredi kartı, limitsiz kredi kartı alma hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Kredi kartı kullanımlarının çok yoğun olduğu ülkemizde, hemen hemen her ödememizde kredi kartlarına başvuruyor ve anlık yoğun ödemelerimizdeki nakit ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Kredi kartlarının limitleri de kullanıcıların kredi notu, banka sicillerine göre değişiklik gösterebiliyor. Kredi notu düşük olan bireyler hiç kredi kartı alamazken, kredi notu yüksek olan kişiler de sorgusuz sualsiz limiti yüksek kredi kartlarına sahip olabiliyor. Genellikle yüksek hacimli işlerle ilgilenen kişilerin daha yüksek kredi kartı limitine ihtiyaç duyması sebebiyle de limiti olmayan kredi kartı ihtiyacı doğabiliyor. Özellikle de iş yeri sahipleri, iş yerlerine ve dükkanlarına alışverişlerini kredi kartı ile yapan esnaflar tarafından daha çok tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkabiliyor. Elbette limitsiz kartlar hakkında da pek çok dikkat edilmesi gereken nokta mevcut. Peki nedir bu limitsiz kredi kartı, nasıl alınır, kimlere verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kart, bilinenin aksine aslında yine limiti olan bir kredi kartıdır. İş hacmi yüksek şirketler tarafından bazı durumda anlık olarak çok yüksek limitler gerekmesi durumunda kredi kartı limitinin müşteri hizmetleri aranarak limitinin yükseltilmesi durumuna limitsiz kredi kartı deniyor. Banka sicili tertemiz, bankaya nakit yatırım yapmış, bankada belirli miktarda nakit parası olan güvencesi olan bireyler, kullandığı kredi kartının özellikleri dahilinde bankayı arayarak dilediği kadar limit yükseltilmesi talep edebiliyor ve onay alabiliyor.

Eğer bankada belirli teminatınız bulunuyor, nakit konusunda problem yaşamıyorsanız, yüksek bütçeli ödemelerinizi kredi kartlarınız ile yapabilirsiniz. Ancak yine de yanlış anlaşılma olmaması adına, kredi notunuzun da bu konuda çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Bankada ne kadar güvenceniz olursa olsun, ödemelerinizde problem varsa ve gecikmeli ödemeler yapıyorsanız, limitsiz kredi kartı sizden bir o kadar uzak olacaktır.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartı X bireylere verilir gibi bir ibare yoktur. Bankalar arasında sicili düzgün olan, kredi notu Çok İyi grubunda yer alan kişiler, bankalardan sorunsuzca kredi kartı kullanabilir. Zaten kredi notu bu seviyede olan kişilerin ödemeleri de düzenli olduğu taktirde bankalar limitleri düzenli olarak arttıracaktır. Gold ve Platin statüsünde kart sahibi olacağınızdan, bankanız ile görüşerek otomatik limit arttırım özelliğini açık tutabilirsiniz.

Limitsiz Kartlarda Gereken Belgeler

Bu tip kredi kartlarının aslında limitleri olduğunu belirtmiştik. Bu kredi kartlarına limitsiz denilmesinin ortak sebebi, hiçbir belge ve bilgi olmadan, hatta şubeye gitmeye bile gerek kalmadan kredi kartı limitinin yükseltilebilir olmasıdır. Yani kredi kartı limitiniz düşük olsa bile bunu kafanıza takmadan, bir telefon ile kredi kartı limitinizi dilediğiniz kadar yükseltebileceğiniz anlamını taşır. Kısacası belge gereksiniminiz yoktur.

Limitsiz Kartları Alma Şartları Nelerdir?

limitsiz kredi kartı başvurusu

Öncelikle belirtmeliyiz ki, bu tarz bir kredi kartı almak hiç de kolay değil! Bankaların aradığı şartların tamamını yerine getiriyor ve tüm gelirinizi belgeliyor olmanız gerek. Aynı zamanda bankalarda belirli nakitinizin bulunması ve ödeme problemlerinde bankaya sunmanız gereken bir güvence olması gerekiyor. Limitsiz kart şartları şöyle listelenebilir;

  • Aylık belgelediğiniz gelirin maksimum seviyede olması gerekir. Genellikle iş yeri sahibi kişilere bu statü sağlanabilir.
  • Kredi notunun maksimum seviyede, yani Çok İyi olması gerekir.
  • Kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk, geç ödeme bulunmaması gerekir.
  • Bankalarda belirli bir güvenceniz, nakit yatırımınız bulunması gerekir.
  • Banka hesaplarınızı güncel, sürekli aktif kullanmanız gerekir.

Bu şartlar da göz önünde bulundurulduğunda, limitsiz kredi kartlarının herkese verilmediği ortaya çıkmaktadır. Oldukça zor olan bu kredi kartı tipi, genellikle büyük iş hacimlerine sahip olan işletme sahiplerine, kredi sicilinin olumlu olması şartıyla verilebiliyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı