Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler (Hızlı Teslimat)

Peşinatsız senetle araba satan galeriler, son dönemlerin en popüler haline gelen uygulamalardan birisi. Hatta sırf bu işi yapan bir çok firma, büyük bir çok şirket bulunuyor. Bu yazımızda hepsini analiz edecek, hızlıca teslim alabileceğiniz senetle araba yöntemlerini anlatacağız.

Peşinatsız senetle araba, banka kredisi olmadan taşıt sahibi olmak isteyen bir çok kişinin faydalanmak istediği yöntemlerden birisi. Hiç peşinat olmadan, banka kredisine başvurmaya gerek kalmadan senet imzalayarak araba satan galeriler olduğunu biliyor muydunuz? Hatta artık bu işlem galeriler ile de sınırlı kalmayıp, bir çok büyük firma tarafından da uygulanabilir hale geldi. Eğer siz de senetle elden taksitle araba sahibi olmak istiyorsanız, yazımızda yer alan firmalara şans verebilirsiniz. Bu yöntemi kullanırken iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. İsterseniz sadece bu işi yapan büyük firmalar ile çalışabilir, isterseniz şehrinizde hizmet veren galericiler ile görüşüp senetle alışveriş yapıp yapamayacağınızı sorabilirsiniz. Aynı zamanda internetteki ilan siteleri de bu işlem için sizlere yardımcı olacaktır.

Peşinatsız Senetle Araba Almak Mümkün Müdür?

Evet mümkündür. Günümüzde bir çok firma, galericiler ve özel şirketler senetle araba alışverişi başlatmış olup, banka kredisine ve kredi notuna ihtiyaç olmadan araba satışı yapabiliyor. Başvuru sırasında kredi notuna bakan firmalar olsa da, bu firmalar kredi notu düşük olması durumunda araba satışından vazgeçmiyor. Kredi notuna bakarak arabaya uygulanacak olan faiz oranlarını analiz ediyorlar.

Kredi notu düşük olan birisi daha fazla faiz öderken, kredi notu yüksek olan bir vatandaş çok daha uygun faiz oranları ile araba satın alabiliyor. Kredi notunuz düşük olduğunda bankalardan da kredi çekemeyeceğiniz için, faiz oranlarını inceleyerek bu yöntemleri tercih etmek uygun olabilir.

Peşinatsız senetle araba satan bazı firmalar;

 • Galeriler
 • Wowwo
 • Birarabam
 • Senetle Araba

Üstteki firmaları tercih ederek sıfır peşinat ile senet imzalayarak araç sahibi olabilirsiniz. Elbette, firmalar her araç için peşinatsız hizmet vermiyor. Dilerseniz seçtiğiniz arabanın peşinat tutarını firmadan öğrenebilir, eğer peşinat ödemek istemiyorsanız diğer araba veya firmalara göz atmaya devam edebilirsiniz.

Senetle Araba Almak Güvenilir Midir?

Bu durum, işlem yaptığınız firmaya göre değişiklik gösterebilir. Elbette bir çok firma bu şekilde hizmet veriyor olsa da, bu durumu avantaja çevirmeye çalışarak bazı dolandırıcılık yöntemlerini kullanan kötü niyetli insanlar da mevcut. Özellikle internet sitelerine verdikleri ilanlar ile peşinat olmadan senetle araba sattıklarını iddia ediyor, sonrasında sizden bir ön ödeme talep ederek ortadan kayboluyorlar.

Bu kişilere karşı açık gözlü olmalı, resmi firma ve şirket olmayan kişilerden alışveriş yapmamalısınız. Aynı zamanda yapılacak senetleri detaylı olarak kontrol etmeli ve senet nasıl doldurulur bilmiyorsanız bunu öğrenerek senetlerin uygun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Boş senetlere imza atmayın.

Boş senetler, daha sonra başınıza büyük çorap örebilir. Bu senetlerin tutar bölümü boş bırakılarak daha sonra dolduruluyor ve sizin hiç haberiniz olmayan bir borç yükü ile baş başa bırakabiliyorlar.

 • Boş senet imzalamamak
 • Senet tarihlerini kontrol etmek
 • Senet üzerinde değişiklik olup olmadığını kontrol etmek
 • Senedin yırtık olup olmadığına bakmak
 • Vade tarihleri ve tutarların hepsini kontrol etmek

Senetle araba alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları. Üstte vermiş olduğumuz kriterlere uyum sağlayarak işlemlerinize devam edebilir, mutlaka bu işlemleri yasal yollardan yapan kişiler ile çalışmalısınız. Sizden usulsüzce ön ödeme talep eden fırsatçılardan da uzak durmalısınız.

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler

Peşinatsız senetle araba satan bir çok galeri olduğu gibi, yeni açılan bir çok şirkette bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ve büyük çaplı hizmet verenlerin başını Wowwo çekiyor. Elbette bu firma haricinde de bir çok firma olduğu gibi; Eminevim, BirEvim, FuzulEv gibi firmalar da artık araba satışına başlamıştır.

Peşinat ödemeden elden taksitle araba alabileceğiniz firmalar şunlardır;

Gibi firmalar, senetle araba imkanı sunuyor. Bu firmaların içlerinden Wowwo sadece senetli ödemeleri kabul ediyor. Diğer firmalar ise yine elden taksit imkanı sunuyor ve belli bir miktar katılım payı ve peşinat istiyor. Eğer peşinat ödemek istemiyorsanız da yine peşinatı en düşük olan (çok düşük) gruba dahil edilerek ödeme imkanlarınıza uygun bir çok seçenek sunabiliyorlar.

Wowwo Elden Taksitle Araba

Wowwo, Yeşil Holding tarafından hayata geçirilen bir araç alım satım şirketidir. Wowwo’da tüm araç alış satış işlemleri senetler üzerinden yapılıyor olup, bir çok kişinin tercihi haline gelmiş durumdadır. Bankalardan kredi çekemeyecek durumda olan veya banka kredisi kullanmak istemeyen kişiler, Wowwo gibi firmaları tercih ederek elden taksitle ödemeler yaparak araç sahibi olabiliyor.

Peşinatlı ve peşinatsız bir çok seçeneği bulunan Wowwo’da, internet sitesi üzerinden de seçeneklerin tamamını görebilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden başvuru yapabilir, ödeme planı çıkarabilir ve bütçe planlaması yapabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları da 0212 709 8182 numaralı çağrı merkezine bağlanarak sorabilirsiniz.

Wowwo Güvenilir Midir?

Bu soru daha çok firma deneyimi olanlar, firmadan araç satın alan kişilere sorulması gereken bir durumdur. Bir firmanın güvenilirliği kadar, vermiş olduğu hizmet ve bu hizmetten doğacak memnuniyetin de çok önemi vardır. Dilerseniz internet sitesi üzerinden bir çok sitede Wowwo hakkındaki yorumları okuyabilir, eğer sizlerin de deneyimi varsa altta yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BirArabam Senetle Araba

Wowwo’dan sonra gelen ve yine elden taksit imkanı sunarak araba satışı yapan firmalardan bir diğeri de BirArabam. Bu firma, Wowwo’dan farklı olarak senetli işlem yapmıyor. Daha çok araba sahibi yapmak üzerine kurulu olan bu sistemde, bir gruba dahil olarak ödemeler yapmaya başlıyor, daha sonrasında ise aracınızı teslim alıyorsunuz. İnternet üzerinde bu sistem hakkında net bir bilgi olmadığı için yüzeysel geçmek zorundayız.

Yine sizler de firmanın internet sitesine giriş yaparak sistemi inceleyebilir, isterseniz de müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Araba Almak Riskli Midir?

Güvenilir firmalar ile çalışarak, bazı riskleri en aza indirebilirsiniz. Yazımızın giriş bölümlerinde de bahsettiğimiz üzere, yasal firma olan ve bu işleri usulüne göre ilerleten firmalarla rahatlıkla çalışabilirsiniz. Yine de çalışmaya başlayacağınız firmanın tüm bilgilerini incelemeli, varsa tüm şikayetlerini okumalısınız.

Yine internette yer alan şikayet platformları veya sosyal medyayı kullanarak çalışmayı düşündüğünüz firma hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer bu sistem ile araba almak aklınıza yatmıyorsa, yine peşinatsız olarak araba sahibi olma yöntemlerini anlattığımız arabanın tamamına kredi isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Wowwo’dan araç aldım, şimdiye kadar memnunum. Gününde ödemeler yaparsanız sorun olmuyor. Satın almadan önce mutlaka araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Bunu dikkate almalısınız.

 2. Merhaba, peşinatsız senetle araba satan galeriler güvenilir midir? Alabilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı