Sodexo Paraya Çevirme (Nakite Çevirme Yöntemleri)

Sodexo paraya çevirme ve Sodexoyu nakite çevirme yöntemleri hakkında tüm bilgiler. Sodexo yemek kartı bozdurma seçenekleri ve hızlıca nakit ödeme almak istiyorsanız bu yöntemleri uygulayabilirsiniz!

Sodexo paraya çevirme, bir çok kişi tarafından aranan yöntemlerin başında geliyor. Sodexo, iş yerlerinin çalışanlarına sunmuş olduğu yemek parasının kart olarak kullanılması şeklidir. İş yerleri, çalışanlarına sunmak istedikleri imkanların bir çoğunu düzenli ve sistematik yapmak adına bu tarz aracı kurumlara başvuruyor. Çalışanlarına doğrudan nakit ödeme yapmak yerine, binlerce üye işyeri bulunan Sodexo gibi firmalarla çalışarak, çalışanlarının yemek giderlerinin de büyük bölümünü üstlenmiş oluyor. Bu yemek kartları, artık bir çok noktada kullanılabilir olmasıyla birlikte de çalışanlar tarafından oldukça benimsenmiş durumdadır. Yine de bazı durumlarda sodexo kartı nakite çevirme isteği ortaya çıkabiliyor.

Sodexo Nakite Çevirme

Sodexo kartları, iş yerlerinin çalışanlarına sunmuş olduğu harika hizmetlerin başında geliyor. Bu tip kartlar, bir çok marka altında sunulabiliyor ve hepsi de bir çok noktada kullanılabilir. Eskiden bu kartlar, yemek ve gıda alışverişi haricinde kullanılmıyordu. Artık kartların resmi sitelerini ve mobil uygulamasını kontrol ettiğimizde tekstil, akaryakıt, ulaşım gibi bir çok sektörde kullanılabilir olduğunu görüyoruz.

Durum böyle olunca, aslında artık nakite çevirme işlemleri de askıya alınmış gibi görünüyor. Eskiden sodexo paraya çevirme yöntemleri daha sık kullanıldığı gözle görülür şekilde fark edilebiliyor. Artık bir çok sektörde kullanılabiliyor olmasıyla beraber, nakite çevirmek yerine doğrudan alışveriş yapılabiliyor.

Sodexo Geçen Sektörler Hangileri?

Sodexo kartın artık bir çok sektörde kullanılabilir olduğunu söylemiştik. Artık aynı sektörde bir çok rakip de olduğu için, Sodexo, Multinet, Setcard, Metropol gibi yemek kartları yarışır durumda. Bu yarışın kazananı da elbette kullanıcılar oluyor. Bu firmalar, oldukça güzel kampanyalar yapıyor.

Harcadıkça kazandıran, yemek yedikçe puan biriktiren uygulamalar sayesinde artık bu kartlardan harcadığınız kadar puan kazanabiliyorsunuz. Yani çalıştığınız şirket size 300 TL’lik bir limit veriyor olsa bile, yemek kartlarının yaptığı kampanyalar sayesinde bunun çok üzerine çıkmak mümkün.

Sodexo geçen sektörler şöyle;

 • Gıda,
 • Market,
 • Yemek,
 • Tekstil,
 • Ulaşım,
 • Akaryakıt,
 • Konaklama.

Gördüğünüz gibi, artık bir çok sektörde yemek kartı kullanabilmek mümkün. Bu kartlar, yemek kartı olduğu için bu alanda yapılan harcamalarında sadece yemek üzerine olduğu düşünülüyor fakat bu durum tamamiyle yanlış. Sadece gıda değil, üstteki sektörlerden alışveriş yapabiliyorsunuz.

Sodexo Paraya Çevirme 2020

Sodexo paraya çevirme yöntemleri, aslında herkesin tahmin ettiği üzere yine harcama yaparak mümkün. Doğal olarak bu kartın geçmediği yerlerden de nakite çevirme işlemi yapmak mümkün değil. Aynı zamanda, bu tip yemek kartları online ödemelere de açılmış durumda. Bu sebeple de ilk olarak bir uyarı yapmak istiyoruz.

[box type=”warning” align=”alignleft” class=”” width=””]Dikkat! Yemek kartlarında online ödemeler açıldığından beri dolandırıcılık yöntemleri de artmış durumda. İnternetten sizden ön ödeme isteyen kişilere güvenmemeli, yüz yüze görüşmediğiniz kimseye ödeme yapmamalısınız.[/box]

Bu tip yöntemlere başvurarak sizden ön ödeme talep edecek, paranızı aldıktan sonra da sizi engelleyecek bir çok insan bulunuyor. Bunun önüne geçmek için de tanımadığınız kimseye ödeme yapmamalı, doğrudan görüşmeden kimseyle ticaret yapmamalısınız.

Sodexo nakite çevirme yöntemleri şunlardır;

 • Nakit ödeme yapmak,
 • Nakit ödeme karşılığı kartı nakite çevirmek,
 • Yemek, gıda harcaması yapmak,
 • Online ödeme yöntemiyle nakite çevirmek.

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri Güvenilir Midir?

Sodexo paraya çevirme yöntemleri 2020 yılında, online ödemenin de hayatımıza girmesiyle beraber riskli bir durum haline geldi. Kartını nakite çevirmek isteyen kişiler, internette tanıştıkları kişilerin ön ödeme istemesiyle beraber bu tuzağa düşüyor, bir nevi dolandırılmış sayılıyor.

Bunun için nakite çevirme işlemlerini yapmadan önce kişiyle yüzyüze görüşmeli, yüzyüze görüşme imkanınız yoksa mutlaka ticari bilgilerini almalısınız. Ticari bilgilerinin olmadığını iddia eden kişilere de inanmamalısınız. Sodexo gibi kurumsal kartlar, ticari kimliği olmayan bireysel kişilerin kullanımına sunulmaz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Sodexo paraya çevirme işlemleriniz %10 komisyon ile anında yapılır.
  Bize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı