VakıfBank EFT Saatleri

VakıfBank EFT Saatleri ve VakıfBank EFT ücreti hemen hemen herkes tarafından sıkça aranılan bir sorgudur. VakıfBank, gerek şubeden, gerekse internet üzerinden EFT yapmanızı sağlayan bankalardan birisidir.

VakıfBank EFT saatleri, kesinlikle değişmez olan bir kuraldır. Herhangi bir sebeple asla bu saatlerin dışına çıkılmamaktadır. EFT saatlerinin dışında kalarak yapmış olduğunuz para transferlerinde para hesaba maalesef geçmeyecek, bir sonraki iş gününe kalacaktır. VakıfBank, Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bir devlet bankası olması sebebiyle de çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Devlet memurlarının maaş ödemelerinden, çoğu kurum ödemelerinde de VakıfBank devlet tarafından kullanılan bir banka olduğu için müşteri portföyü de oldukça geniştir. Yapmış olduğu yenilikler, internet ve mobil uygulaması sayesinde de müşterilerinin işlemlerini oldukça kolaylaştırmıştır. VakıfBank mobil uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla para transferi yapabilir, başka banka hesabına EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımız ile de sizlere VakıfBank EFT saatleri ve VakıfBank eft ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

VakıfBank EFT Saatleri

VakıfBank için belirlenmiş EFT saatleri bulunmaktadır. Bu saatler bankalar arası değişiklik gösterebilmektedir. Fakat sizin dikkate almanız gereken göndereceğiniz banka değil, gönderimi yaptığınız hesaba ait bankadır. Yani burada vermiş olduğumuz EFT saatleri yalnızca VakıfBank için geçerlidir ve hangi bankaya transfer yaptığınız da önemli değildir. VakıfBank güncel 2020 EFT saatleri şunlardır;

 • VakıfBank EFT başlangıç saati: 08:30 olarak belirlenmiştir.
 • VakıfBank EFT bitiş saati: 16:44 olarak belirlenmiştir.

Bu EFT saatleri yalnızca hafta içi mesai saatlerinde ve resmi tatillerin dışında geçerlidir. Yarım günler de dahil olmak üzere tüm resmi tatillerde EFT işlemleri de yapılamaz. Resmi tatiller ve EFT saatlerinin dışında kalan zaman dilimlerinde yapacağınız EFT işlemleri askıda tutularak ilk mesai gününde EFT saatinin başlangıcında karşı tarafın hesabına aktarılacaktır. Elbette bu süre zarfında hesabınızdan para eksilmemeli, EFT talimatının tamamlanacağı gün hesabınızda göndermek istediğiniz tutar kadar para olmalıdır.

VakıfBank Geç EFT Nasıl Yapılır, Saat Kaça Kadardır?

VakıfBank, müşterilerinin daha kolay işlem yapabilmesi için EFT işlemlerinde de bazı düzenlemeler yapmıştır. Bunlardan en ilgi çekici olanı ise geç eft adı verilen işlemdir. VakıfBank ile en geç 16:44 saatine kadar yapmak zorunda olduğunuz EFT işlemleri, yarım saat uzatılarak 17:15 saatine kadar uzatılmıştır.

 • VakıfBank Geç EFT saatleri: 17:15 olarak belirlenmiştir.

Geç EFT işlemi hemen hemen her bankada bulunan ekstra ücrete tabi bir işlemdir. Normal EFT ücretinin dışında daha farklı bir hesaplama stili bulunmaktadır. EFT işlemlerinizi yapmak için de yalnızca şubeler değil, internet bankacılığı ve mobil uygulama gibi bir çok alternatifiniz bulunuyor. Bunlar;

 • VakıfBank şubeleri,
 • VakıfBank İnternet Bankacılığı,
 • Mobil Bankacılık Uygulaması,
 • Çağrı Merkezi, (0850 222 0 724)
 • ATM aracılığıyla yapabilirsiniz.

VakıfBank EFT Ücretleri Nelerdir?

VakıfBank, diğer bankalar gibi kar amacı güden bir kuruluş olduğu için elbette EFT işlemlerinden hizmet bedeli almaktadır. Her kanaldan yapılan EFT işlemlerinde 100.000 TL’ye kadar ve 100.000 TL’nin üzerindeki işlemler için ayrı ayrı EFT işlem ücreti belirlenmiştir. Bu ücretler tüm müşteriler için aynı olup, herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. VakıfBank EFT ücreti şunlardır;

 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile 100.000 TL’ye kadar: 6.75 TL,
 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile 100.000 TL üzeri: 6.75 TL,
 • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile geç EFT işlem ücreti: 9.50 TL,
 • Şubeden yapılacak EFT işlem ücreti: 70 TL,
 • Çağrı merkezi (müşteri hizmetleri) ile yapılan EFT ücreti: 50 TL.

VakıfBank tarafından belirlenen EFT ücretleri yukarıdaki gibidir. Elbette banka bu işlem ücretleri ile alakalı bazı dönemlerde zam ve değişiklik yapabilir. Bu sebeple de güncel EFT ücretlerini VakıfBank internet sitesi veya müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Yine bu sayfamız da EFT ücretleri güncellendiğinde aynı anda güncellenecektir. VakıfBank EFT işlemleri her kanaldan da yapılabilmektedir.

VakıfBank EFT Saatleri Değişir Mi?

VakıfBank eft işlemlerinde sürekli olarak bir değişiklik uygulamaz. Özellikle de saatler en az değişikliğe uğrayan banka kurallarından birisidir. Geç EFT işlemi ile yapılan değişiklik haricinde EFT saatlerinde bir değişim olduğu gözlenmemiştir. Geç EFT sayesinde de bankacılık işlemlerinizin kesintiye uğramaması adına ekstra bir ücret karşılığında yarım saat uzatılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı